KING® ROAT RED DELICIOUS

POCHODZENIE:

King® Roat Red Delicious jest mutantem odkrytym w Lagundo niedaleko Merano w Południowym Tyrolu ze względu na bardzo intensywny kolor owoców.

DRZEWO:

Jest typowym pół-spurem, o sile wzrostu porównywalnej do Early Red One Erovan. Odmiana ta dzięki silniejszemu wzrostowi może być sadzona na podkładkach karłowych.

KWITNIENIE I ZAPYLANIE:

Kwitnie stosunkowo wcześnie. Dobrymi zapylaczami są: Profesor Sprenger, Evereste, Idared, Gala, Golden Delicious.

OWOCE:

Kształt owocu jest wydłużony i symetryczny. Charakteryzuje się intensywnie błyszczącym ciemnoczerwonym rumieńcem, który pokrywa całą powierzchnię owocu. Atrakcyjny kształt i kolor dają King Roat Red Delicious niezwykle elegancki wygląd. Owoce mogą być zbierane równocześnie.

OWOCOWANIE:

Owoce wybarwiają się kilka tygodni wcześniej niż u odmiany wyjściowej. Bardzo dobre wybarwianie owoców w obrębie całej korony drzewa i tym samym duży uzysk w sortowaniu owoców klasy ekstra.

SMAK:

King® Roat Red Delicious posiada charakterystyczny smak wyróżniający go z grupy Red Delicious.

TERMIN ZBIORU:

Koniec września, początek października. W warunkach Południowego Tyrolu zbiór jabłek tej odmiany rozpoczyna się kilka dni po rozpoczęciu zbiorów odmiany ‘Golden Delicious’.

PRZECHOWYWANIE:

Długość okresu przechowywania podobna do innych sportów z grupy Red Delicious. King® Roat Red Delicious w chłodni zwykłej można przechowywać do początku lutego, a w KA do końca czerwca.

Drzewa i krzewy owocowe

Inne rośliny

Róże

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.